XIII edycja Konkursu Wiedzy o Środkach Masowego Przekazu

W dniu 16 grudnia 2016 odbył się finał XIII edycji Konkursu Wiedzy o Środkach Masowego Przekazu przeznaczonego dla gimnazjalistów z terenu Powiatu Myślenickiego. W tym roku odbywał się on pod hasłem „Współczesne dziennikarstwo-misja czy plotkarstwo". Konkurs składał się z trzech etapów. W pierwszym uczniowie pisali pracę pod tytułem „Moim zdaniem świat powinien dowiedzieć się o...- przedstaw wydarzenie, które uważasz za ważne i ciekawe". Wpłynęło 48 wypowiedzi pisemnych, z których wyłoniono 24 najlepsze. Tym samym ich autorzy zakwalifikowali się do drugiego etapu konkursu. W półfinale zadaniem gimnazjalistów było napisanie testu dotyczącego zagadnień związanych ze współczesnym dziennikarstwem, ułożonego w oparciu o literaturę podaną w regulaminie. Siedmiu uczniów, którzy najlepiej napisali test dostało się do ścisłego finału, w którym należało odpowiedzieć na wylosowane pytania. Suma punktów uzyskanych za test i wypowiedź ustną pozwoliła ustalić kolejność zajętych przez finalistów miejsc:

 

I miejsce – Konrad Pilch – Gimnazjum w Wiśniowej
II miejsce – Marzena Zych – Gimnazjum w Pcimiu
III miejsce – Julia Nosal – Gimnazjum nr 1 w Myślenicach
IV miejsce – Wojciech Knapik – Gimnazjum w Raciechowicach
V miejsce – Weronika Pietrzak – Gimnazjum w Stróży
VI miejsce – Maciej Nowików – Gimnazjum w Jaworniku
VII miejsce – Gabriela Baran – Gimnazjum nr 1 w Myślenicach

 

Nagrody laureatom wręczał Wicestarosta Powiatu Myślenickiego – Pan Tomasz Suś.
W jury zasiadali: Emilia Mróz ( Wydział Edukacji, Kultury i Sportu Starostwa Powiatowego w Myślenicach), Tomasz Dziki (Miejska Biblioteka Publiczna w Myślenicach, UJ), Dorota Kamińska (Biblioteka Pedagogiczna w Myślenicach), Krystyna Łętocha (Biblioteka Pedagogiczna w Myślenicach).


Finałowe zmagania obserwowali przedstawiciele lokalnych mediów: Pan Rafał Podmokły („Gazeta Myślenicka") oraz Pan Bartosz Cwynar ( Myślenice iTV – Telewizja Powiatowa). Internetowa Telewizja iTV sprawowała również patronat medialny nad całym przedsięwzięciem. W oczekiwaniu na wyniki młodzież mogła wysłuchać opowieści wymienionych reporterów i zaznajomić się z kulisami dziennikarskiego rzemiosła.

 

Fundatorem nagród w konkursie było Starostwo Powiatowe w Myślenicach, a do ich wzbogacenia przyczynili się również sponsorzy: Państwo Lucyna i Leszek Gowinowie – właściciele Księgarni „Pod Arkadami" oraz Pani Joanna Cieślik – właścicielka wypożyczalni „DVD-Relax" .

 

Starostwu Powiatowemu i sponsorom serdecznie dziękujemy za docenienie idei konkursu i materialne wsparcie! Laureatom gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów!

Krótka relacja z konkursu w wiadomościach Myślenice iTV Powiatowa Telewizja pod poniższym linkiem:

http://www.myslenice-itv.pl/wiadomosci-z-regionu-myslenice-itv-23-12-2016/