Finał XI edycji Konkursu Wiedzy o Środkach Masowego Przekazu - "Dlaczego dzieci surfują w sieci?"

     Dnia 15 grudnia 2014 roku w naszej Bibliotece odbył się finał XI edycji konkursu medialnego dla gimnazjalistów -„Dlaczego dzieci surfują w sieci?” Organizatorami konkursu , jak co roku, było Starostwo Powiatowe w Myślenicach oraz nasza placówka. W tym roku w zmaganiach wzięło udział 23 uczniów z dziewięciu gimnazjów z terenu powiatu. Jury w składzie: Justyna Siłuszyk ( Starostwo Powiatowe w Myślenicach), Tomasz Dziki (Miejska Biblioteka Publiczna w Myślenicach, Uniwersytet Jagielloński), Dorota Kamińska (Biblioteka Pedagogiczna w Myślenicach), Krystyna Łętocha (Biblioteka Pedagogiczna w Myślenicach) oceniało prace i wypowiedzi uczestników.

   W eliminacjach wstępnych mieli oni napisać pracę na temat „Jak wyglądałby mój świat, gdybym przez miesiąc nie miał dostępu do Internetu?” Po ocenie prac jury postanowiło dopuścić do następnego etapu wszystkich gimnazjalistów. W półfinale konkursowych zmagań, wykorzystując wiedzę zdobytą w oparciu o literaturę, uczniowie pisali test z wiedzy o Internecie. Do ścisłego finału, czyli etapu ustnego, zakwalifikowało się 9 uczestników. Odpowiadali oni na wylosowane przez siebie pytania, a połączone punkty uzyskane za pracę pisemną, test i wypowiedź ustną dały w efekcie następującą kolejność miejsc:

2. Natalia Węgrzyn

3. Natalia Sowa

4. Magdalena Baran

5. Justyna Wielosik

6. Justyna Wąsek

7. Tomasz Stokłosa

8. Klaudia Irzyk

9. Klaudia Woźniczka

 

     Patronat medialny nad przedsięwzięciem objęła Myślenicka Telewizja Powiatowa iTV.

 

     Nagrody w konkursie ufundowało Starostwo Powiatowe w Myślenicach. Ponadto sponsorami byli: Państwo Lucyna i Leszek Gowin – właściciele księgarni „Pod Arkadami” w Myślenicach oraz pan Stanisław Piela – właściciel wypożyczalni „DVD-Relax” w Myślenicach.

 

     Bardzo serdecznie im dziękujemy za wsparcie naszego konkursu!