"Chorwacja w obiektywie" - wystawa fotografii Mirosławy Matogi

"Chorwacja w obiektywie" - wystawa fotografii Mirosławy Matogi Mirosława Matoga

     W dniu 10 października 2014 r. (piątek), o godz. 17.00 mialo miejsce otwarcie wystawy fotografii Mirosławy Matogi pt."Chorwacja w obiektywie". Autorka prezentuje na niej ponad 50 fotografii powstałych podczas podróży po Chorwacji w ciągu ostatnich trzech lat. Dominują wśród zdjęć obrazy nadmorskie, ale nie brak też krajobrazów górskich i innych motywów przyrodniczych. Dopełnione jest to tofotografiamii mającymi charakter ciekawostek związnych z kulturą regionu.

    Uczestniczy wernisażu mieli też okazję obejrzeć niezwykle interesującą prezentację multimedialną poświęconą pamiątkom, które są charakterystyczne dla określonych rejonów tego pięknego kraju.

     Pani Mirosława Matoga jest nauczycielem wychowacą w Zespole Szkół Ponadgimnazjalnych - Małopolskjej Szkole Gościnności w Myślenicach. Jest to już piąta wystawa Pani Mirki w naszej Galerii, przy czym jednej z nich była współautorką, pozostałe zaś, to jej wystawy indywidualne. Nie trzeba również dodawać, że wszystkie te ekspozycje poświęcone były oczywiście malowniczej Chorwacji.

     Zapraszamy serdecznie do odwiedzenia wystawy, którą można oglądać przez cały październik w godzinach otwarcia Biblioteki. A oto jak  do zapoznania się z urokami Chorwacji zachęca sama Autorka: ".... Corocznie przyciąga tłumy turystów, którzy bez reszty poddają się jej urokowi. Wyjeżdżając z Chorwacji wywozi się w sercu ciepłe wspomnienia oraz niezmierne bogactwo wrażeń z malowniczych wysp, z uroczych nadmorskich miasteczek i jeszcze wielu innych cudów chorwackiej przyrody i kultury. Rozsmakowujemy się w widokach Adriatyku i przejrzystego nieba, w widokach krasowych gór, jezior i wodospadów, romantycznych zatoczek i ukrytych plaż. Dzieje się tak bez względu na to, czy poszukujemy tam ciszy i wytchnienia, czy też aktywnego wypoczynku. W jednym i drugim przypadku wracamy wzbogaceni o całą masę wrażeń, obserwacji i doświadczeń przyciągających niczym magnes do ponownego spotkania z Chorwacją...."

 

                                                                                                                                               Zapraszamy!